ZDROWE CIAŁO, ZDROWY DUCH

3 sierpnia 2018 09:00 - 3 sierpnia 2018 11:00 Bracka 22 lok.12 Warszawa

intensywna seria spotkań z powięziową Yin Jogą oraz automasażem – edycja poranna

(https://www.facebook.com/events/516714655412400/)  

TERMIN: 30.07. – 3.08.2018

PON – PT w godz.9:00-11:00

Powięziowa YIN JOGA to praktyka, podczas której na wszystko jest czas. Każdemu ruchowi nadajemy nasze własne tempo, bez pośpiechu czy napięcia. W każdej pozycji szukamy własnego, niepowtarzalnego kształtu, nie dążąc do jedynej, właściwej formy. Liczy się tylko to, czy jest nam wygodnie i czy czujemy, że ciało się rozluźnia, a myśli uspakajają…

Ta delikatność, szacunek i troska o samego siebie zapewniają nam natomiast idealne warunki do uwolnienia się od wszelkich napięć (tych małych, świeżych, jak i tych głębszych, będących już trochę z nami), od stresu, chronicznego bólu, poczucia ograniczenia czy przytłoczenia. Zaczynamy odzyskiwać lekkość, przestrzeń i poczucie wolności.

A ponieważ Yin Joga jest też silnie osadzona w filozofii taoistycznej oraz medycynie chińskiej ten kurs poświęcimy temu, jak czerpać jeszcze głębsze korzyści z praktyki i jak dzięki pracy na liniach meridianów zadbać o odżywienie i wzmocnienie poszczególnych organów.

Wykorzystywać będziemy głównie klasyczne pozycje, posiłkując się jednak od czasu do czasu elementami Chi Kungu lub automasażu.

Pozycji będzie mniej, za to pomocy więcej. Czasy będą dłuższe, a ruchy wolniejsze. Niezmiennie jednak towarzyszyć nam będzie przestrzeń na pełne wsłuchanie się w swoje ciało i to, czego pragnie.

Wszystko w duchu reguły: „Nic nie musisz, możesz tylko chcieć”, podążania za uczuciem przyjemności i dawania sobie na wszystko czasu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Szczegółowy plan sesji w rozpisce poniżej.

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

Na zajęciach będą potrzebne 2 piłeczki tenisowe/do lacrosse/do masażu (twarde).

 

KIEDY:

Cykl 5 spotkań:

30.VII. – 3.VIII. (PON – PT w godz.9:00-11:00)

Tematy poszczególnych sesji:

Zajęcia 1 (30.07).

ZDROWE PŁUCA I JELITO GRUBE – wzmacnianie organów związanych z przemianą Metalu

Zajęcia 2 (31.07).

ZDROWE NERKI I PĘCHERZ MOCZOWY – wzmacnianie organów związanych z przemianą Wody

Zajęcia 3 (1.08).

ZDROWA WĄTROBA I WORECZEK ŻÓŁCIOWY – wzmacnianie organów związanych z przemianą Drewna

Zajęcia 4 (2.08).

ZDROWE SERCE I JELITO CIENKIE – wzmacnianie organów związanych z przemianą Ognia

Zajęcia 5 (3.08).

ZDROWA ŚLEDZIONA I ŻOŁĄDEK – wzmacnianie organów związanych z przemianą Ziemi

 

GDZIE:

Centrum Joga, ul Bracka 22 lok.12 (kod:1212)

 

ZAPISY:

movemeant@onet.pl

kom. 608 332 319

UWAGA! Limit miejsc – 12

 

KOSZT:

220 PLN/cały kurs (5 sesji)

50 PLN/pojedyncza sesja (w przypadku wolnych miejsc)

Wpłaty podlegają zwrotowi wyłącznie, gdy na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna osoba.

Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatu. W tej sytuacji wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

 

PROWADZENIE:

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Nauczycielka Powięziowej i Klasycznej Jogi Yin, pasjonatka wszelkich form pracy z ciałem i umysłem, pozwalających na autentyczną ekspresję siebie, na doświadczenie pełni wolności i swobody ruchu. Stale poszukuje nowych inspiracji zarówno w świecie pracy z powięzią (masaż tajski, metoda Feldenkraisa, uwalnianie mięśniowo-powięziowe), jak i z tzw. „felt sense (poczuciem czucia)” (Focusing, praca z esencjami w ujęciu Diamond Logos). Poza matą dzieli się również swoją wiedzą podczas kursów nt. jogi na Uniwersytecie Otwartym UW oraz uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu – Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną” ? tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze – najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

Na swoich zajęciach natomiast uwielbia rozbudzać we wszystkich tak bliską jej dziecięcą wręcz ciekawość względem własnego ciała, zachęcać do pełnego mu zaufania i słuchania wewnętrznego głosu oraz do szukania, przede wszystkim, przyjemności i komfortu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!                                                                                                                                   

Leave your thought