Joga NIDRA

JOGA NIDRA jest prostą ale jednocześnie potężną praktyką wywodzącą się z tradycji tantrycznej, którą jogini od tysięcy lat wykorzystują do wprowadzania się w stan głębokiego relaksu, uzdrawiania i wewnętrznej transformacji.

W joga nidrze umysł staje się niezwykle receptywny. Bardzo łatwo przyjmuje sugestie, dzięki czemu pozbywanie się negatywnych nawyków i zasiewanie pozytywnych zmian jest niezwykle skuteczne. Jogini uważają, że przy pomocy joga nidry umysł może dokonać wszystkiego. To właśnie jest sekret niebywałych osiągnięć i umiejętności wielkich joginów i swamis. Każdemu, a zwłaszcza nam, ludziom współczesnym, prze-stymulowanym różnego rodzaju bodźcami, joga nidra może służyć jako metoda systematycznego mentalnego, fizycznego i emocjonalnego rozluźnienia. Może być również używana jako narzędzie do psychoduchowego uzdrawiania.

„Ludzie myślą, że się relaksują, kiedy zapadają się w fotel z filiżanką herbaty albo kawy, drinkiem, papierosem i czytają gazetę lub oglądają telewizję. Ale to zaledwie ominięcie zmysłów. Przeprowadzone w 20tym wieku badania nad snem udowodniły, że takie wybiegi praktycznie w ogóle nie usuwają stresu. Prawdziwy relaks jest doświadczeniem sięgającym dużo dalej. To joga nidra, stan dynamicznego snu” – uważa Sri Swami Satyananda Saraswati, który jest autorem współczesnej metody Satyananda Yoga Nidra opartej na starożytnych tantrach.

Joga nidra, stan głębokiego świadomego snu, może przynieść niespotykany spokój, wyciszenie i jasność umysłu. Ciało zdaje się spać, ale świadomość jest obudzona i działa na głębokim poziomie.Praktyka ta okazała się również skuteczna we wspomaganiu leczenia niektórych chorób i uzależnień, m.in. chronicznego bólu, depresji, nerwicy czy bezsenności. Jest skutecznym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia i uświadomienie sobie swojej prawdziwej natury.

Podczas joga nidry nie tylko się relaksujesz, ale zmieniasz się od środka.

Pozwól sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie!

Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie, ani znajomość praktyki jogi, sesja odbywa się w wygodnej pozycji leżącej, najlepszy jest wygodny, luźny strój

Czas trwania 1h

Class Information

 Number of Week1
 Open:5 października 2018
 Days